Start arrow Artykuły
Artykuły
Kurs Hipnozy PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia

PROFESJONALNY KURS

HIPNOZY I HIPNOTERAPII

WG METODY KACZOROWSKIEGO

"IMAGOTERAPII"

 

NAJBLIŻSZY KURS:

20, 21, 22 WRZESIEŃ 2019

INFORMACJE/ZAPISY

tel: 71 343 07 97; 601 997 017

e-mail:  kurs.hipnoza@gmail.com


Dla lekarzy psychologów, pedagogów, terapeutów, ratowników i służb medycznych i osób zainteresowanych metodami i technikami hipnoterapii i imagoterapii.

 

Prowadzony przez znanego w kraju i za granicą psychologa - hipnoterapeutę  dr Andrzeja Kaczorowskiego

 

Wykładowcy:

- dr Andrzej Kaczorowski psycholog-hipnoterapeuta

- dr Aleksander Daniłow psychiatra-hipnoterapeuta

- dr Zofia Górnicka Kaczorowska lek. med.

- dr Ryszard Król lek.med.chirurg

- ter Maciej Patrzałek teolog

Zajęcia odbywają się w Gabinecie hipnoterapii we  Wrocławiu, ul. Gostyńska 13

?

**************

KURS HIPNOZY, HIPNOTERAPII I AUTOHIPNOZY

poszerzony o warsztaty

PSYCHOANALIZY I IMAGOTERAPII

prowadzony przez

DR ANDRZEJA KACZOROWSKIEGO

PSYCHOLOGA - HIPNOTERAPEUTĘ


 

Skierowany do psychologów, pedagogów, lekarzy, ratowników medycznych terapeutów i fizjoterapeutów pracujących z pacjentami i podopiecznymi w zakresie psychoterapii, psychoanalizy, terapii indywidualnych i grupowych oraz przygotowujących się do pracy z podświadomością w zakresie wspomagania procesu leczenia i uzdrawiania psychiki, ciała i duszy.

Ponadto zapraszam również osoby pragnące świadomie zarządzać energetyką organizmu i skutecznie pracować z podświadomością w innych dziedzinach życia, jak również wszystkich zainteresowanych zmianą dotychczasowego programu życiowego, osobistego i zawodowego.

Jak również osoby, które chcą nauczyć się i poznać nowe techniki Autohipnozy Świadomej i Nieświadomej w pracy ze swoimi problemami psychicznymi zdrowotnymi i życiowymi.

 

**************

Celem kursu jest profesjonalne przygotowanie uczestników do posługiwania się technikami hipnotycznymi w samodzielnej pracy terapeutycznej z pacjentem, podopiecznym oraz klientem w zakresie tematów:

Fenomen Hipnozy jako zjawisko w terapii z pacjentami, 
Hipnoterapia – zmiana programu podświadomości 
Hipnoza i Autohipnoza w pracy z podświadomością i świadomością, 
Psychoanaliza z autorską metodą Kaczorowskiego: „Imagoterapią”

Hipnoza i Hipnoterapia w zakresie wspomagania leczenia:

  • Leczenie chorób psychosomatycznych, zaburzeń psychoseksualnych nerwic, emocji, lęków depresji i bezsenności, moczenia nocne itp.

  • Uwalnianie z nałogów i uzależnień: alkoholu, tytoniu, narkotyków, hazardu.

  • Redukcja zaburzeń odżywiania, likwidacja nadwagi, otyłości, bulimii i anoreksji.

  • Wzmacnianie sił obronnych organizmu i systemu odpornościowego.

  • Wzmacnianie koncentracji, pamięci i procesu efektywnego uczenia również języków obcych oraz poczucia wartości i pewności siebie.

  • Doskonalenie umiejętności przemawiania.

  • Regresja wieku, reinkarnacyjna, oraz progresja wieku.

Oraz praktyczne ćwiczenia i warsztaty ze słuchaczami kursu hipnozy i zastosowaniu hipnoterapii przy wyżej wymienionych problemach.

Program tematyczny obejmuje wykłady i ćwiczenia praktyczne

 

******************

Zapraszam do zapoznania się z opinią wykładowców szkoleń, kursów i warsztatów z zakresu hipnozy, hipnoterapii i autohipnozy:

Dr Aleksander Daniłow – lekarz medycyny, psychiatra, seksuolog, z instytutu Medycznego w Charkowie. Psychoterapeuta z zakresu hipnozy klinicznej, medycznej, przewodniczący niezależnego Stowarzyszenia Psychoterapeutów na Ukrainie. 
Jest popularnym hipnotyzerem i hipnoterapeutą nie tylko na Ukrainie, ale również w Europie. Teoretyk i praktyk. Jest twórcą autorskiej metody psychoterapii i psychoanalizy w hipnozie. Jego ogromna skarbnica wiedzy na temat psychiki człowieka, oraz problemów z tym związanych, pozwala mu docierać do najgłębszych pokładów nieświadomości, podświadomości i nadświadomości. 
Jest zdania, że bez przeszłości nie można zmienić przyszłości. Do regresji i technik imagoterapi Kaczorowskiego podchodzi z uznaniem i szacunkiem. Choć jak sam przyznaje jego umysł świadomego akademika, trudno pojmuje reinkarnację wg filozofii Kaczorowskiego. W połączeniu wiedzy i umiejętności Daniowa i Kaczorowskiego powstały wyjątkowe i niepowtarzalne teorie i materiały szkoleniowe, dla lekarzy psychologów i terapeutów. To właśnie oni od wielu lat prowadzą wykłady i szkolenia podwyższające kwalifikacje tej grupy zawodowej. 

Jest już znaczne grono znanych, przeszkolonych i z powodzeniem wykorzystujących zdobytą wiedzę z zakresu hipnozy i hipnoterapii, terapeutów nie tylko na terenie Polski, ale i za granicą. Andrzej nazywa Aleksandra swoim nauczycielem, chociaż są w jednym wieku. Obydwaj wyznają zasadę, że psychiki i duszy człowieka, nie można wyleczyć chemią. Na ludzkie myśli i właściwe postępowanie nie wymyślono jeszcze tabletki i raczej to się nie stanie. Na umysł i podświadomość można działać słowem i energią zmieniając jego program, myśli i postępowanie. Wiedza medyczna dr Aleksandra Daniłowa na pewno przyczyniła się do polepszenia pracy psychologicznej i dydaktycznej Andrzeja Kaczorowskiego. Choć z pewną rezerwą podchodzi do zagadnień teologicznych, to jednak wykorzystuje techniki psychologiczne i teologię w IMAGOTERAPII. Aleksander przed wielu laty powiedział do Andrzeja, (to co robisz, z reinkarnacją wchodząc w duszę człowieka jest imaginacją psychiczną). Na tej to właśnie opinii Kaczorowski oparł i opracował własną metodę imagoterapii. Polega ona na połączeniu doznań psychiki, emocji, uczuć i doznaniami duchowymi. Precyzyjna podróż na głębsze pokłady podświadomości, gdzie nie ma już czasu ani przestrzeni. Wspólne, wykłady, pokazy hipnozy zbiorowej i uzdrawiającej, Daniłowa i Kaczorowskiego na sesjach wyjazdowych w różnych krajach, zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. 
Wypełnione sale po brzegi stanowią ich żywioł. Im większe zgromadzenie, tym lepsze efekty uzdrawiające i bardziej fascynujące pokazy. To publiczność ocenia pokaz, poznaje hipnozę estradową, techniki terapeutyczne i jest często świadkiem uzdrowień. Dla hipnotyzera to nowy poligon doświadczalny. Duża zbiorowość wytwarza ogromne pokłady energii, które umiejętnie wykorzystane przez hipnotyzera - hipnoterapeutę owocują, doprowadzają do cudownych ozdrowień w innych okolicznościach bardzo trudnych, lub wręcz niemożliwych do osiągnięcia. Ten fenomen oddziaływania na podświadomość dociera do coraz większej grupy osób. Wiara czyni cuda, takiego zdania jest również dr A. Daniłow, 

Podstawą hipnoterapii jest psychoanalityczne szkolenie. 
W hipnozie są przekazywane nie tylko słowa, ale inne sygnały, które wyrażamy przez postawę ciała, a także przez nieświadome wewnętrzne nastawienie do przeniesienia.

Zgodność terapeuty z samym sobą i ze swoimi wypowiedziami jest ważniejsza od umiejętności technicznych – mówi dr A. Daniłow:
„Możecie być świetni technicznie, ale jeżeli nie będziecie pewni głosowo, w geście będziecie zdystansowani do pacjenta to wtedy żadna technika nie pomoże. Jeżeli hipnoza ma za zadanie pobudzić odpowiedni rozwój pacjenta to wszystkie zastosowane w terapii rozwiązania muszą być zgodne wewnętrznie. Dlatego najważniejszą sprawą  dla terapeuty jest postawa i etyka”. 
Życzę sukcesów, Dr Aleksander Daniłow.

 

 

******************

Dr Andrzej Kaczorowski - psycholog - doktor medycyny naturalnej i teologii. Jest absolwentem wielu znanych ośrodków uzdrawiania i leczenia w kraju i za granicą, gdzie również szkoli się w innych metodach hipnozy i autohipnozy. 

Jest czołowym hipnoterapeutą, hipnotyzerem i hipnologiem w Polsce, który łączy hipnozę terapeutyczną z innymi technikami hipnozy w różnych dziedzinach życia tj. sporcie, edukacji, medycynie ludowej, kryminalistyce,  biznesie, polityce włącznie z pokazami estradowymi i seansami uzdrawiającymi.


Ukończył Moskiewską Szkołę Hipnozy oraz Pedagogiczny Uniwersytet w Moskwie ze stopniem doktora i kandydata psychologicznych nauk oraz w kształcił się w Instytucie Medycyny Naturalnej, Teologii i Psychologii. 
Jest wykładowcą Studium Psychologii Psychotronicznej oraz Instytutu hipnozy Klinicznej w Moskwie. Prowadzi kursy i szkolenia dokształcające profesjonalnej hipnozy terapeutycznej, hipnoterapii i autohipnozy dla lekarzy, psychologów, pedagogów, terapeutów, ratowników medycznych i fizjoterapeutów w kraju i za granicą. 
Współpracuje z żoną dr Zofią Górnicką-Kaczorowską, lekarzem medycyny ogólnej, homeopatą, irydologiem oraz innymi gabinetami lekarskimi i gabinetami medycyny naturalnej. Jego wiedza i nauka hipnozy u najlepszych nauczycieli za granicą, w kraju, a szczególnie w Rosji pozwalają mu osiągać sukcesy w hipnoterapii. 
Wspólnie z psychologami i lekarzami prowadzi doświadczenia z  metodami i technikami dotychczas nieznanymi z pogranicza zjawisk paranormalnych, energoinformacyjnych, parapsychologicznych. W celach poznawczych i w celu przybliżenia ludziom fenomenu hipnozy demonstruje pokazy estradowe, na których demonstruje dotychczas nieznane techniki i tajniki hipnozy jak również zbiorowe seanse uzdrawiające, z przekazem energii, w których uczestniczą współpracujący z nim terapeuci i asystenci. 
Dr Andrzej Kaczorowski przeprowadza wszystkie typy seansów hipnotycznych: afirmacyjne, regresyjne, reinkarnacyjne, prekognicyjne, zbiorowe i - z rzadka - estradowe. Swoje umiejętności prezentuje też w licznych programach telewizyjnych, filmach i w wywiadach prasowych. 
Opracował autorską metodę „IMAGOTERAPII" indywidualnej i zbiorowej terapii hipnotycznej w połączeniu z technikami duchowymi, regresją reinkarnacyjną, podróżami astralnymi poza ciałem i w inne rzeczywistości, włącznie z progresją wieku - jasnowidzeniem w hipnozie. 
Więcej informacji o dr Andrzeju Kaczorowskim można przeczytać w encyklopedii leksykonu „Who is Who" najpopularniejszych osobistości w Polsce. 
Opinia na temat kursów i szkoleń z zakresu hipnozy, hipnoterapii i autohipnozy: 
Zapraszam do lektury moich książek „Hipnoza i sen", „Reinkarnacja w hipnozie”, „Reinkarnacja w hipnoterapii”, „Reinkarnacja i hipnoza w terapii”, „Autohipnoza świadoma i nieświadoma” oraz dwóch książek o hipnozie terapeutycznej wydanych w języku rosyjskim dla studentów Instytutu Psychologii i Hipnozy klinicznej. A także  filmów edukacyjno-szkoleniowych pt. „Hypnosis, „Hipnoza, optymizm i zdrowie", „Hipnoza i inne stany świadomości”, „Hipnoza bliższe poznanie”, „Hipnoza w Piramidach”. W których zawarte zostały dokumenty z przebiegu seansów hipnotycznych oraz  w prosty sposób przedstawione seanse terapeutyczne, estradowe i szkoleniowe z zakresu hipnozy, hipnologii i hipnoterapii w połączeniu z innymi metodami terapeutycznymi. Polecam uczestnikom seansów hipnotycznych i pacjentom oraz osobom poddającym się medytacjom, wchodzącym na drogę rozwoju duchowego nagranie na kasecie i CD pt. „Autohipnoza" - synchronizacja półkul mózgowych, która jest pomocna w uzyskaniu stanu relaksacji i medytacji oraz czternaście nagrań autohipnozy dostosowanych do potrzeb nie tylko terapeutycznych. Zapraszam do lektury moich artykułów w miesięcznikach „Crystal" „Uzdrawiacz" oraz medycznych wydawnictwach na temat nie tylko terapii hipnozą ale także zjawisk paramedycznych oraz stanów odmiennej świadomości. 
Zapraszam na kurs ( Andrzej Kaczorowski)

 

******************

Dr Tadeusz Niedźwiadek – lekarz medycyny ogólnej – nauczyciel akademicki, oraz  konsultant medyczny trylogii     A. Kaczorowskiego o Reinkarnacji w hipnozie 

Przez kilka lat asystował dr. Kaczorowskiemu, szczególnie przy problemach nałogów alkoholi i narkotyków. W gabinecie hipnozy w Poliklinice MSW we Wrocławiu ściśle uczestniczył w seansach osób po wypadkach, tragediach życiowych. Do dziś bierze czynny udział w seansach doświadczeń z inną rzeczywistością, gdzie pacjenci opowiadają o wpływie wizji istoto duchowych, bytów na ich życie. Te badania są przeprowadzane w obecności również psychologów. Będą one przedmiotem relacji – opisów w następnej książce o innej rzeczywistości, która jest w przygotowaniu.

Dr Tadeusz Niedźwiadek, wieloletni, emerytowany dyrektor ośrodków medycznych, lekarz, praktyk i nauczyciel. Jest wykładowcą na kursach i szkoleniach oraz warsztatach autorstwa dr Andrzeja Kaczorowskiego dla zaawansowanych kadr psychologów, pedagogów, lekarzy i fizjoterapeutów i terapeutów. Jego dotychczasowa wiedza i doświadczenie wieloletniego lekarza ma istotne znaczenie w tego typu kursach. 
Dr Tadeusz Niedźwiadek uważa, że: 
Hipnoza daje niezwykłe możliwości, pozwala przecisnąć się do psychiki człowieka, daje możliwość spojrzenia w głąb siebie, poczucia tego, co tak naprawdę w nas siedzi, co nami kieruje, a przykre wydarzenie z przeszłości pozwala wymazać z naszej świadomości. Moje obserwacje pracy A. Kaczorowskiego i poznanie jego autorskiej metody imagoterapii pokazały, że stan uzyskany w hipnozie tą metodą jest połączeniem rozmaitych stanów emocjonalnych i duchowych. Terapia taka jest oparta na ścisłej współpracy hipnoterapeuty z pacjentem. 
Opanowanie i stosowanie hipnozy wyklucza jakąkolwiek amatorszczyznę. Profesjonalizm jest elementem absolutnie koniecznym, nawet jeśli zamierza się wykorzystywanie hipnozy jedynie w celach prywatnych. Każdego, kto chce posiąść wiedzę z tej dziedziny, czeka przekazywanie kolejnych etapów nauki. A jednym podstawowych będzie opanowanie wiadomości z fizjologii i anatomii człowieka. Wiedza ta powinna dać informację o funkcjonowaniu układu nerwowego w powiązaniu z gruczołami wydzielającymi hormony czyli o neurohormonalnej regulacji organizmu. 
Kolejnym etapem to zapoznanie się z podstawami psychologii oraz roli indukcji werbalnej 
w hipnozie. 
Ważną sprawą musi być umiejętność  słuchania podczas rozmowy z pacjentem (zebranie wywiadu i wysłuchanie problemu człowieka szukającego pomocy). Często trzeba usłyszeć to co pacjent chce powiedzieć, ale o tym nie mówi z różnych przyczyn. 
Ważną rolę w hipnozie odgrywa sugestia czyli oddziaływanie na stan psychiczny.  Trzeba również poznać przeciwwskazania np. zaburzenia osobowości czy schizofrenia itp. 
Przy każdej terapii trzeba korzystać z pomocy profesjonalnych specjalistów, którzy są odpowiednio przygotowani i przestrzegają kodeksu etycznego, który obowiązuje w psychoterapii. 
Hipnoterapia, tak jak każda inna forma terapii jest skuteczna, jeśli terapeuta jest osobą kompetentną, i  pacjent ma do niego zaufanie, czuje się bezpiecznie, otwiera się, jest odprężony i zrównoważony, widzi  efekt pracy. Osiąga on cele, które zostały ustalone na początku terapii. 
Osoby chcące zdobywać wiedzę z tej dziedziny powinny się poważnie zastanowić, czy potrafią spełnić te wymagania. Obowiązuje bowiem zasada: „Primum non nocere”. -  W pierwszym rzędzie nie szkodzić. 

Życzę sukcesów, Dr Tadeusz Niedźwiadek

 

******************

Jeśli chcesz poznać to co w hipnozie najistotniejsze, dowiedzieć się jak mocnym jest narzędziem terapeutycznym, poznać transową logikę, opanować strategię terapeutyczną pokonywania „oporu”, nauczyć się najskuteczniejszych technik indukcyjnych w pracy psychoterapeutycznej z pacjentami i podopiecznymi oraz  wchodzenia w odmienne stany świadomości i korzystania z nich dla poprawy jakości swojego życia…

 

Te warsztaty są dla Ciebie


*********

Program tematyczny obejmuje wykłady i ćwiczenia praktyczne


Hipnoza w terapii 
•    Wpływ hipnozy na organizm człowieka 
•    Hipnoterapia -alternatywna metoda leczenia 
•    Hipnoterapia – zmiana programu podświadomości 
•    Osobowość i kwalifikacje skutecznego hipnoterapeuty 
•    Hipnoza w leczeniu chorób psychosomatycznych 
•    Klasyfikacja pacjentów 
•    Test podatności na hipnozę 
•    Prawidłowo przeprowadzony wywiad 
•    Hipnoza u osób trudnych 
•    Przebieg sesji terapeutycznej 
•    Psychoanaliza 


Autorska metoda hipnozy dr Kaczorowskiego Imagoterapia 
Uwolnienia psychosomatyczne podczas sesji 
Autohipnoza - praca z własną podświadomością 
Hipnoza w pytaniach i odpowiedziach:


1. Na czym polega fenomen hipnozy 
2. Historia hipnozy 
3. Odmienne stany świadomości 
4. Nasza podświadomość 
5. Wpływ hipnozy na procesy w mózgu 
6. Zrozumieć umysł 
7.Trafne rozumienie stanu hipnotycznego 
8. Fazy stanu hipnotycznego 
9.Metody indukcji hipnotycznych 
- werbalne i niewerbalne 
- szybkich indukcji 
10.Metody pogłębiania transu 
11. Sugestie hipnotyczne i posthipnotyczne 
12.Metody wyprowadzania 
13.Praca z „oporem” 
14.Stany sugerujące ostrożność w stosowaniu hipnozy 
Zaawansowane metody hipnozy 
•    Hipnoza regresyjna 
•    Hipnoza reinkarnacyjna 
•    Hipnoza progresywna 
•    Hipnoza zbiorowa i estradowa

 

Po zakończeniu kursu warsztatów Poziomu I i II kursanci otrzymują zaświadczenie - dyplom o uczestnictwie w kursie i zaliczeniu sesji indywidualnej z wynikiem pozytywnym, który upoważnia do wydania Certyfikatu Hipnoterapeuty wg. metody Kaczorowskiego "Imagoterapii" oraz Daniłowa "Psychoterapii psychoanalitycznej" po zaliczeniu III zjazdu (3 sesji)

 

Każdy z uczestników Kursu Hipnozy i Hipnoterapii aby uzyskać certyfikat musi odbyć 3 sesje. Każda sesja składa się z 3 osobnych warsztatów/seminariów-zjazdów odbywających się w ustalone weekendy (od piątku do niedzieli)

 

Informacje i zapisy

 

Gabinet Hipnozy i Hipnoterapii

Wrocław, ul. Gostyńska 13

Tel. 71/ 343 07 97 , kom. 601 99 70 17

mail: kurs.hipnoza@gmail.com

www.kaczorowski.info.pl

 
Hipnoza, hipnoterapia i autohipnoza jako metoda pracy z podświadomością PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia

(Temat wykładów międzynarodowej, naukowo - praktycznej konferencji w Białobrzegach)


Zastosowanie hipnozy i autohipnozy w hipnoterapii.

 

Hipnoza to naturalny stan psychofizjologicznego odprężenia organizmu, pomiędzy jawą a snem, wywołany najczęściej działaniem jednostajnych bodźców słownych, wypowiadanych przez drugiego człowieka.

W tym stanie sugestie słowne nabierają wyjątkowego znaczenia i powodują szereg pozytywnych zmian w czynnościach narządów wewnętrznych. Równocześnie sam stan hipnotyczny wywiera dodatni wpływ na ogólny stan pacjenta.

 
Terapia w nauce, koncentracji i pamięci PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia
dr kaczorowskiKażdy z nas przez całe życie uczy się a każda nowa informacja, nowe doznanie i zjawisko zapisując się w naszej pamięci tworzy indywidualny zasób wiedzy i doświadczenia. Proces nauki jest bardzo ważny także dla zdrowia organizmu, zatem wszelkie jego zakłócenia powodują blokady poznawcze, opóźnienia w rozwoju, a nawet choroby psychosomatyczne.
 
Terapia zaburzen odzywiania i nadwagi PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia
Według nowoczesnych badań medycznych, otyłość i nadwagę można już precyzyjnie określić. W przypadku nadwagi to "upośledzenie zdrowia polegające na umiarkowanie podwyższonej masie ciała w stosunku do wzrostu". Otyłość zaś uważana jest za "chorobę przewlekłą z istotnym wzrostem masy ciała, dziedziczącą się w sposób wielogenowy, ujawniającą się pod wpływem nadmiernie wysokoenergetycznego odżywiania i braku ruchu". Problem z nadwagą ma co trzeci Polak. A więc, jak widać, otyłość sama w sobie uważana jest za poważną chorobę.
 
Poszukiwanie przeszłości w terapii PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia

Ostatnio coraz więcej ludzi w Polsce i nie tylko w młodym wieku  na  progu  życia  nie  radzi  sobie ze swoimi emocjami,  załamuje  przy  drobnych  niepowodzeniach  i  zatraca się w swoim życiu,  nie  widząc  drogi  wyjścia. Nieumiejętność  radzenia  sobie z  emocjami, stres i nerwy, powodują, że te osoby wpadają w nałogi, depresję, bezsenność itp.

Cóż  zatem  mają  powiedzieć  osoby  starsze, których  dzieciństwo miało  wysoki  wskaźnik  sytuacji stresujących  i traumatycznych wręcz, które mają większy bagaż życiowy, a szczególnie te, które przeżyły wojnę i byli świadkami śmierci swoich bliskich, głodu, gwałtu, mordów i tragicznych wydarzeń wojennych.  Jak to się dzieje, że  wspomnienia tych  przeżyć  pozostawiając  w umyśle  trwały  ślad mają wpływ na zdrowie i  dalsze życie? -   z tym pytaniem zwróciliśmy się do psychologa dr Andrzeja Kaczorowskiego.

 
ZJAWISKO UFO w terapii! PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia

Coraz częściej otrzymujemy zapytania na temat zjawiska UFO, czy są to wyobrażenia, przypadłości psychiczne, iluzja czy fakt. Z tym pytaniem zwróciliśmy się do dr Andrzeja Kaczorowskiego psychologa – terapeuty, przesłuchującego hipnozą „świadków UFO” oraz wykonującego seanse terapeutyczne z osobami po szokujących przeżyciach i doznaniach traumatycznych również z innej rzeczywistości.

 

 
TERAPIE Z REGRESJĄ czyli poszukiwanie przeszłości PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia
Coraz częściej słyszymy, że terapiom poddają się ludzi młodzi, o niskim poczuciu wartości i pewności siebie, często zagubieni, nie radzący sobie z życiowymi problemami, chcący uzyskać sukces życiowy w biznesie, w życiu zawodowym i osobistym. A jak wygląda sytuacja z ludźmi starszymi? Czy również poprzez terapie hipnozą poszukują podobnych celów życiowych? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do znanego psychologa – hipnoterapeuty dr Andrzeja Kaczorowskiego.
 
Opinie - Hipnoza PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia

Żyjemy w czasach, w których coraz więcej ludzi poszukuje alternatywnych metod i sposobów rozwiązywania problemów. Życie w ciągłym napięciu, stresie powoduje przyrost chorób na podłożu psychosomatycznym. Hipnoza po latach istnienia na marginesie nauki wraca ponownie do gabinetów lekarskich i psychologicznych. Niewiedza i przesąd wspólnie stworzyły otoczkę tajemnicy, która zaciemniła istotę zjawiska hipnozy, która zaciemniła dobre strony hipnozy w terapii i lecznictwie. Załączone opinie przemawiają same za siebie.

 
Pytania - Hipnoza PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia

Przytoczę czytelnikom dziwne i niesamowite zapytania pacjentów na temat terapii hipnozą i hipnoterapii. Po ciężkiej pracy z pacjentami można je przeczytać dla rozluźnienia psychicznego. Moją pocztą emailową zajmuje się mój asystent, terapeuta pan Jarosław Filipek i on odpowiada pacjentom na zapytania o terapie. Przyznam, że ma problemy z odpowiedzią szczególnie na pytania podróży astralnych, których coraz częściej chcą doświadczyć młodzi ludzie, ale są również pytania nie z tej ziemi, osób wykształconych, które podchodzą do terapii hipnozą jak do czarów, magii i pewnych technik estradowych. Na pewno niewiedza jest powodem zachowania ludzi nieświadomych tej dziedziny terapii. Wolę przeprowadzać seanse z osobami, które już poznały pewne techniki relaksacyjne, medytacje, autohipnozę, a nawet metody Silwy, NLP i techniki doskonalenia umysłu, czy też treningu autogennego. One wiedzą czego mogą się spodziewać w seansie hipnozy, że jest wymuszona metodą pracy z podświadomością, a nie stanem całkowitej nieświadomości – utrata świadomości często podkreślam, że terapia hipnozą jest stanem pośrednim pomiędzy jawą i snem. Tak więc jeżeli pomiędzy jawą i snem, czyli nie jest to jawa, a sen fizjologiczny, jest to raczej przedsionek snu. Hipnoza nie jest narkozą. Jest stan teta częstotliwości pracy naszego mózgu, w którym dochodzi do synchronizacji półkul mózgowych i wyciszenia umysłu, duszy i ciała. W tym stanie podświadomość jest w stanie przyjąć nowe sugestie i zmienić swój dotychczasowy program życia i postępowania. W tym stanie można nie tylko przeprowadzić tam zmiany, ale stworzyć obraz innej rzeczywistości i zmienić swój stosunek dożycia i problemów, chorób, odtworzyć – odkryć przyczyny powstawania ich.

 
Jakie życie taka śmierć! PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia

Wiele pozostaje jeszcze pytań bez odpowiedzi na temat reinkarnacji i życia pomiędzy wcieleniami. Potocznie uważamy, że dusze po śmierci fizycznej są już czyste i pomocne.

Niektorzy zwierzają się, że kontaktują się z bliską zmarłą osobą, radzą się jej w trudnych sprawach. I, co jest niewłaściwe, trzymają duszę zmarłej bliskiej osoby przy sobie i nie pozwalają jej odejść w poza światy, niejednokrotnie nie zdając sobie sprawy z tego, że jest to egoistyczne podejście do sprawy i bliskiej istoty.

 
Wiara w życiu i terapii PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia

Jeżeli miłość do siebie i do innych nie następuje – w sercu jest pustka, a w duszy ciemność, co równa się nicości. Występuje brak wiary w siebie i innych oraz niemożność realizowania swojego życia. Czy wiara pomaga w życiu i terapii? O wypowiedź poprosiliśmy naszego specjalistę od psychologii i teologii psychologa dr Andrzeja Kaczorowskiego

 
Katastroficzne przepowiednie PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia
W czasie seansów hipnozy osoby często widzą tragedię w przyszłości. Przed seansem są one w stanie depresji, za­łamania psychicznego, a nawet w nałogu alkoholowym. W czasie wywiadu (przed seansem) proszę o opisanie snów, które są kluczem do rozwiązania problemów psychicz­nych. Opisywane sny są tak dalece tragiczne, że pacjenci opisują koniec świata, pustynie, gdzie szukają innych lu­dzi, są zagubieni, kataklizmy, powodzie, huragany, widzą siebie spadających w przepaść, otchłań. Nie wiem dla­czego ludzie pragną tak bardzo widzieć koniec świata. Uważam, że jest to sprawa indywidualnej wizji, tragedii. I trzeba nad tym pracować i leczyć tych ludzi.
 
Hipnoza w połączeniu z akupunkturą, laseropunkturą, elektropunkturą i magnetostymulacją w terapii.. PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia
Hipnoza to temat fascynujący. Jeśli pominie się jej tajemnicze dla większości ludzi konotacje, a dostrzeże skuteczne narzędzie o szerokim zastosowaniu klinicznym, temat, jak sądzę zyska na atrakcyjności. Już sama możliwość ożywienia wspomnień lub uwolnienia się od ciała w stopniu umożliwiającym interwencję chirurgiczną bez użycia środków chemicznych (leków) jest zdumiewająca. Jest niezwykle dynamiczną i różnorodną dziedziną wiedzy, dyscypliną podlegającą nieustannemu rozwojowi.
 
Postrzeganie innych rzeczywistości dlaczego boimy się własnych myśli PDF  | Drukuj |  Email
Hipnoza i hipnoterapia
Nasza wyobraźnia – prawa półkula, ma jak wiemy duże możliwości i nieodkrytą dotychczas moc i siłę umysłu. Ale jak wiadomości gromadzi również lęki i emocje z przeszłości, które poprzez nasze myśli i zachowania dają o sobie znać. Jak poradzić sobie z mroczną częścią naszego umysłu? - zapytaliśmy dr Andrzeja Kaczorowskiego psychologa, hipnologa, specjalistę od umysłu i stanów odmiennej świadomości.
 
Irydologia i Homeopatia w połączeniu z innymi metodami leczenia, terapii i uzdrawiania. PDF  | Drukuj |  Email
Homeopatia i Irydologia
Dobry lekarz nie wzbrania się przed poszukiwaniami różnych metod leczeniczych, które mogą pomóc jego pacjentom. Medycyna jest jedna, składa się z wielu terapii, korzysta z wszystkich leków, które mogą pomóc pacjentom. Leki można łączyć ze sobą, trzeba jednak wiedzieć, jak z tymi chemicznymi łączyć zioła czy preparaty homeopatyczne.
Diagnoza z tęczówki oka, czyli irydodiagnostyka, jest dobrym wstępem do podjęcia każdej terapii. Homeopatia daje głebokie duchowe podejście do problemów pacjenta, a jej leki składają się przede wszystkim z darów natury. Po studiach medycznych zainteresowałam się i do dziś się uczę wielu metod leczenia z całego świata. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że bardzo przydają mi się codziennej pracy. Co więcej, uważam, że medyczny powrót do tradycji to nie moda, ale potrzeba czasu. Terapie, przeprowadzone pod kierunkiem lekarza, pomogą wzmocnić organizm i dotrzeć do źródła schorzeń, w ten sposób organizm ipacjenta zostaje solidnie przygotowany do walki z chorobą. Silna naturalna bariera ochronna pacjenta jest skuteczniejsza niż najdroższe leki.
 
Homeopatia a irydologia PDF  | Drukuj |  Email
Homeopatia i Irydologia

W medycynie komplementarnej bardzo istotne łączenie różnych naturalnych metod diagnostycznych i leczniczych. Stosując terapię indywidualną,uwzględniamy specyficzny sposób reakcji chorego organizmu , który zakłada ,że każdy człowiek jest inny. Bo każdy człowiek   odznacza się odmienną, niepowtarzalną psychiką, odmiennymi, reakcjami fizycznymi,innymi sposobami myślenia oraz odczuwania zjawisk powstających w jego otoczeniu. Już wiele razy pisaliśmy na temat medycyny komplementarnej w naszym czasopiśmie „Crystal”.

O wypowiedź na temat łączenia różnych metod diagnostycznych i leczniczych poprosiliśmy

dr Zofię Górnicką – Kaczorowską lekarza med. ogólnej, specjalistę homeopatii i irydologii.
 
Leczenie homeopatyczne PDF  | Drukuj |  Email
Homeopatia i Irydologia

Leki homeopatyczne występują w wielu postaciach jako granulki jednoskładnikowe

i wieloskładnikowe. Następna postać to krople na nalewce alkoholowej. Leki złożone może stosować lekarz, który nie jest ściśle kształcony homeopatycznie ponieważ łączenie leków w preparacie jest dostosowane do jednostki chorobowej

 
Homeopatia w zaburzeniach emocjonalnych w wieku dojrzewania PDF  | Drukuj |  Email
Homeopatia i Irydologia

W obecnych czasach zaburzenia emocjonalne występujące u dzieci i młodzieży dotyczą także ich rodziny oraz otoczenia. W całym świecie nadmiar wrażeń dostarczanych poprzez wszystkie zmysły jest niewspółmierny do możliwości ogarnięcia przez układ nerwowy człowieka, szczególnie dojrzewającego fizycznie, psychicznie i duchowo. Przeciążenia występują głownie w momentach stresowych tj. przystąpienie do pierwszej klasy, wstąpienie do gimnazjum, liceum, przed egzaminem maturalnym ,wstąpieniem na wyższą uczelnie , pierwszą pracą itp.

 
Homeopatia a hipnoza - leczenie: podobne podobnym PDF  | Drukuj |  Email
Homeopatia i Irydologia

Homeopatia to forma terapii lekarstwami, które regulują, stymulują i normalizują obronne siły organizmu.

Podstawową zasadą homeopatii jest to , że podobne leczy się podobnym. Jak odnosi się leczenie homeopatyczne do wspomagania leczenia w połączeniu z innymi terapiami między innymi z hipnoterapią? O wypowiedź poprosiliśmy dr Zofię Górnicką – Kaczorowską – lekarza med. specjalistę w homeopatii i irydologii.

 
Różne metody leczenia PDF  | Drukuj |  Email
Homeopatia i Irydologia
Dobry lekarz nie wzbrania się przed poszukiwaniami różnych metod leczniczych, które mogą pomóc jego pacjentom. Medycyna jest jedna, składa się z wielu terapii, korzysta z wszystkich leków, które mogą pomóc pacjentom. Leki można łączyć ze sobą, trzeba jednak wiedzieć, jak z tymi chemicznymi łączyć zioła czy preparaty homeopatyczne. Diagnoza z tęczówki oka, czyli irydodiagnostyka, jest dobrym wstępem do podjęcia każdej terapii.
 
Hipnoza w sukcesie sportowców PDF  | Drukuj |  Email
Sport
dr kaczorowskiTemat hipnozy w sporcie jest bardzo obszerny i w każdej dziedzinie sportu ma zastosowanie. Jak wiemy porażki są zapisywane w umyśle człowieka . Jeżeli tak to trzeba dotrzeć do przyczyny porażki i trwania w ogonie innych zawodników. Moja praktyka w hipnoterapii dowodzi, że należy dotrzeć do przyczyny powstania porażki. Wiele jest przyczyn w trudnościach uzyskania sukcesu .

 


dr Andrzej Kaczorowski

hipnolog -psycholog
 
Sylwester Bandura - piramidy Horusa PDF  | Drukuj |  Email
Kursy Iluminacja
Witam, Jestem bardzo szczęśliwy, że swoją wiedzę mogłem skonfrontować ze wspaniałymi ludźmi i w tak niezwykłym miejscu...
 
Ryszard Legenza - piramidy Horusa PDF  | Drukuj |  Email
Relacje z kursu hipnozy pod piramidami
Byłem uczestnikiem obu warsztatów hipnozy u Mirka i u Ireny. Prawdę powiedziawszy starałem się być obserwatorem aby nie tracić nawet chwili i nie przeoczyć niczego z Twoich nauk. W jednym i drugim przypadku warsztatów było to ogromne przeżycie tym bardziej, że jeszcze niedawno byłem sceptykiem a niepostrzeżenie przesunąłem się do kategorii entuzjastów.
 
Małgorzata Sembrat: Piramidy Horusa PDF  | Drukuj |  Email
Relacje z kursu hipnozy pod piramidami
Możliwość uczestniczenia w kursie prowadzonym przez p.dr Andrzeja Kaczorowskiego była dla mnie wydarzeniem niezwykłym. To co tam zobaczyłam i przeżyłam zmieniło całkowicie moje widzenie świata. Przede wszystkim nawiązałam konakt ze sobą i zrozumiałam przyczyny wielu zdarzeń, które miały miejsce w moim obecnym życiu.
 
Justyna: Jasnowidzenie pod Piramidami Horusa w dniu 23.09.2007 PDF  | Drukuj |  Email
Relacje z kursu hipnozy pod piramidami
Moje spostrzeżenia na temat trzeciej części kursu Hipnozy pod Piramidami Horusa w Centrum Odnowy Biologicznej w Rydułtowach chciałabym rozpocząć od kilku słów dotyczących samego miejsca,w którym się spotkaliśmy. Już przy samym wjeździe na miejsce bardzo wyczuwalny – prawie że namacalny – jest pozytywny wpływ Piramid Horusa na samo otoczenie.
 
Człowiek w transie PDF  | Drukuj |  Email
Psychoterapia i psychosynteza
Jarosław Filipek skończył na wrocławskiej Akademii Medycznej wydział analityki medycznej. Kilka lat pracował w wyuczonym zawodzie. Dzisiaj podkreśla, że wiedza medyczna pomaga i mi w stosowaniu niekonwencjonalnych metod - Łatwiej jest mi rozpoznać stan zdrowia człowieka, który do mnie przychodzi. Poza tym, chcę to podkreślić coraz więcej ludzi uważa, że medycyna jest jedna. Dziedziny, które powszechnie nazywamy konwencjonalną i niekonwencjonalną, uzupełniają się. Obie przecież mają ten sam cel dobro i zdrowie człowieka.
 
Siła tkwi w dłoniach PDF  | Drukuj |  Email
Fizjoterapia i rehabilitacja - odnowa biologiczna

Dotyk jest jednym z pierwszych i podstawowych sposobów poznawania świata. Wystarczy przyjrzeć się każdemu dziecku. Ale dotyk może też leczyć, łagodzić ból, koić nerwy, dodawać energii. Tak dotyka ludzi Agnieszka Kotwica. Masażystką została przez przypadek. To koleżanka namówiła ją na szkolę fizjoterapii - Interesowała mnie terapia ruchem. I właściwie dlatego zdecydowałam się na tę szkołę. Ale tam odkryłam swoje powołanie To masaż -przyznaje młoda dziewczyna z włosami gładko spiętymi w koński ogon.

 
Uzależnienia PDF  | Drukuj |  Email
Problemy uzależnień
1. Człowiek jest istota, która bardzo szybko uzależnia się od wielu rzeczy i idei, nie zdając sobie z tego sprawy. Najczęściej zależni jesteśmy od osób najbliższych: rodziców, swoich partnerów dzieci, ludzi, których darzymy miłością zależy nam na ich zdaniu, staramy się być blisko nich, chcemy być przez nich kochani i akceptowani. Łączymy z nimi nasze poczucie bezpieczeństwa, zadowolenia i szczęścia. Jeżeli nie spełniają naszych oczekiwań i nie dają nam tego, na co czekamy, reagujemy niepokojem, lękiem, depresjami, czasami awanturujemy się o swoje prawa.