Start arrow Terapie i zabiegi arrow Andrzej Kaczorowski - Hipnoza i hipnoterapia
Andrzej Kaczorowski - Hipnoza i hipnoterapia PDF  | Drukuj |  Email

Hipnoza i hipnoterapia

dr  Andrzej Kaczorowski

drAndrzej Kaczorowski

psycholog - hipnoterapeuta

Andrzej Kaczorowski jest psychologiem i – hipnoterapeutą, od wielu lat zajmuje się wieloma rodzajami hipnozy, którą łączy z innymi metodami terapeutycznymi. Jest najpopularniejszym polskim hipnoterapeutą. Zjawiskiem sztucznego snu (hipnozy) zajmuje się już od wielu lat. Jest absolwentem wielu znanych ośrodków uzdrawiania i leczenia w kraju i zagranicą, gdzie również szkoli się w innych metodach hipnozy i autohipnozy oraz teorii psychoanalitycznej terapii, hipnozy eriksonowskiej, klinicznej, bioenergetycznej, szczególnie na bazie Instytutu Psychologii w Moskwie gdzie otrzymał tytuł doktora kandydata nauk psychologicznych hipnozy klinicznej.Tytuł doktora teologii otrzymał natomiast na Seminarium Teologicznym w Uniwersal City Texas w USA. Specjalność uzdrawianie duchowe i praktyki spirytualne, zaś tytuł hipnolog z dziedziny pedagogiki i sportu uzyskał w Moskiewskiej Szkole Hipnozy w Moskwie. 
Jego wiedza i nauki hipnozy u najlepszych nauczycieli za granicą, w kraju, a szczególnie w Rosji pozwala mu osiągać sukcesy nie tylko w efektach terapeutycznych w hipnoterapii, ale również w wykorzystaniu hipnozy w innych dziedzinach, a szczególnie w polityce, reklamie, nauce, kryminalistyce, medycynie, psychoterapii, uzdrawianiu duchowym, doświadczeniach metod dotychczas nieznanych, parapsychologicznych, a nawet w tzw. pokazach estradowych, na których dr Andrzej Kaczorowski demonstruje dotychczas nieznane techniki i tajniki hipnozy estradowej w celach zabawowych, jak zbiorowe seanse uzdrawiające w połączeniu z uzdrawianiem duchowym, przekazem energii w którym uczestniczą współpracujący z nim terapeuci asystenci.

 

Przeprowadza seanse indywidualne i zbiorowe. Opracował kilka terapii autorskich, z których najbardziej znane są „Imagoterapia" i Most Energetyczny. Andrzej Kaczorowski przeprowadza wszystkie typy seansów hipnotycznych: afirmacyjne, regresyjne, reinkarnacyjne, prekognicyjne, zbiorowe i - z rzadka - estradowe. Swoje umiejętności prezentuje też w licznych programach telewizyjnych, filmach i prasie. Jest biegłym; powoływanym do zbadania wiarygodności i prawdomówności osób, które twierdzą że dysponują różnego typu siłami paranormalnymi lub uczestniczyły w spotkaniach z osobami z poza naszej rzeczywistości. Prowadzi kursy i szkolenia dokształcające z zakresu hipnozy terapeutycznej dla terapeutów, lekarzy i psychologów. Jest wykładowcą Studium Astropsychologii w Białymstoku oraz prowadzi zajęcia ze studentami w Instytucie Hipnozy Klinicznej w Moskwie.

Kaczorowscy dr Andrzej Kaczorowski współprac  uje ze swoją żoną dr. Zofią Górnicką-Kaczorowską, która jest lekarzem medycyny, irydologiem - homeopatą.
Wspólnie wyznają zasadę, że medycyna jest jedna i należy korzystać z całej jej skarbnicy, by pomagać ludziom chorym. Długoletnia praca na samodzielnych stanowiskach kierowniczych, a szczególnie praca w Administracji, gdzie pracował z ludźmi, ułatwia terapeucie zrozumienie problemów współczesnego człowieka. Potrafi on znakomicie zorganizować terapię i wydobyć problem z podświadomości. Hipnoza, którą stosuje, jest znakomitym narzędziem w leczeniu nałogów, zaburzeń odżywiania (bulimii, anoreksji, otyłości). Jego zabiegi pomagają wzmocnić pamięć i koncentrację, usuwają blokady emocjonalne i poznawcze, co dzieciom i młodzieży pomaga lepiej się uczyć.

W rękach dobrego hipnotyzera hipnoza to wspaniałe narzędzie. Można jej używać do leczenia, wspomagania leczenia, rozwijania zdolności paranormalnych: na przykład jasnowidzenia w hipnozie, pisma automatycznego. Można w ten sposób odnajdować zaginione osoby, przedmioty, śledzić stan zdrowia innych ludzi. Można starać się przewidzieć własną przyszłość. Takie możliwości kryje nasza podświadomość, w stanie jaźni nie mamy możliwości wglądu w ten tajemniczy skarbiec naszego mózgu. To wszystko tak bardzo pociąga mnie w hipnozie " - mówi Andrzej Kaczorowski. Jego wykształcenie, wiedza, praktyka w dziedzinie psychologii i duchowych technik terapeutycznych oraz ogromne doświadczenie w uprawianiu wszystkich technik hipnozy, pomagają mu w pracy z ludźmi, szczególnie w terapii pacjentów zagubionych w dzisiejszych ciężkich czasach.

"Sytuacja społeczna w Polsce nie sprzyja zdrowiu psychicznemu. Stresy wywołane bezrobociem, bankructwem, brakiem nadziei i perspektyw życiowych, rozpadem tradycyjnej rodziny odbijają się na psychice człowieka. Coraz częściej przychodzą do mnie ludzie w depresji, załamani, z myślami samobójczymi "- mówi wrocławski hipnoterapeuta.
- Wrażliwa psychika człowieka nie zawsze wytrzymuje tempo życia. Pojawiają się stres i psychiczne załamanie, depresje, ucieczka w alkohol, narkotyki, hazard. Przede wszystkim jednak długotrwały stres prowadzi do chorób psychosomatycznych, zatracenia równowagi w pracy układów i narządów w organizmie, rozregulowania wydzielania hormonów, które kontrolują wszystkie funkcje ciała ".

Jedyny terapeuta o Polsce, który demonstruje publiczne pokazy hipnozy terapeutycznej oraz hipnozy estradowej, dotychczas nieznanych technik hipnozy, w celu obalenia mitów o hipnozie, nieprawdziwych stereotypów i fikcji. Znajduje się w czołówce najlepszych, nie tylko w Polsce ale i na świecie. Od wielu lat w plebiscytach znajduje się na pierwszym miejscu. Jego dotychczasowa wiedza z zakresu praktyk duchowych oraz medycyny naturalnej pozwala mu docierać do podświadomości w regresji reinkarnacyjnej, w celach terapeutycznych oraz poznawczych. Jest propagatorem medycyny alternatywnej, twórcą autorskiej metody imagoterapii (z wykorzystaniem doświadczeń duchowych samych pacjentów), przeprowadza seanse hipnozy regresywnej i progresywnej. Metody opracowane przez dr Andrzeja Kaczorowskiego ułatwiają leczenie chorób psychosomatycznych, nerwic depresji, oziębłości, bezsenności, zaburzeń emocjonalnych i innych.

Dr Andrzej Kaczorowski jest autorem książek "Hipnoza i sen", trylogii o reinkarnacji pt. „Reinkarnacja w Hipnozie", „Reinkarnacja w Hipnoterapii" i „Hipnoza w Terapii", ponadto „Autohipnoza świadoma i nieświadoma" oraz wielu artykułów i publikacji o hipnozie i odmiennych stanach świadomości oraz medycyny naturalnej (dotychczas ok. 300). Jest autorem filmów o hipnozie, pt. „Hipnoza, optymizm i zdrowie" wyprodukowany przez: Wytw. Filmów Dok. w Łodzi, w 2002 roku; "Hypnosis", prod. Wytw. Filmów we Wrocławiu, w 2004r. oraz nagrania kaset „Autohipnoza" z 2001 roku synchronizacja półkul mózgowych jak również nagrań CD: Autohipnoz tematycznych związanych z problemami zdrowotnymi i życiowymi. Nagrania można nabyć w sklepiku internetowym na stronie www.naturalna-medycyna.pl. Jest bohaterem i uczestnikiem wielu filmów o hipnozie i programów telewizyjnych: (TVN) "Nie do wiary" - "Linia Życia", "Rozmowy w toku" - "Uzdrowiciele", (Polsat) "Hipnoryzer", Program "Bar" "Raport Specjalny" - "Diagnoza" i inne. A także pokazów prezentacji radiowych. Więcej informacji o dr Andrzeju Kaczorowskim można przeczytać w encyklopedii leksykonu „Who is Who", najpopularniejszych osobistości w Polsce. O popularności terapeuty świadczy pokaźna ilość artykułów w prasie i występów w programach telewizyjnych, oraz wiele podziękowań indywidualnych i wpisów do księgi podziękowań za uzdrowienia. Gazety bardzo często piszą o jego sukcesach.

Informacje dla pacjenta

Dr Kaczorowski

Dr Kaczorowski

Hipnoza to sztuczny sen, wywołany z pomocą hipnotyzera i za zgodą pacjenta. Przed każdym seansem objaśniamy pacjentowi, co się będzie z nim działo i co ja będę robił. Jak to się dzisiaj mówi: jest to wspólnie ustalony kontakt z warunkami przyjętymi przez obie strony. Pacjent wybiera sobie dogodną pozycje, kiedy wie, że przez dłuższy czas nie będzie mógł się poruszać. Zakres i intensywność różnych stanów świadomości jest olbrzymia i w większości nie zbadana. Hipnoza jest jednym z takich stanów - na granicy między jawą i snem. Umożliwia przywołanie oby tych stanów, co oznacza, że w seansie sztucznego snu jednakowo są zaangażowane podświadomość, porządek i chaos. Wszystko to daje twórczy rezultat w rozwiązywaniu wielu problemów psychicznych i zdrowotnych, zwłaszcza w przypadku chorób psychosomatycznych.
Termin "hipnoza" pojawił się w pierwszej połowie XIX wieku. Dla określenia sztucznie wywołanego, terapeutycznego snu użył go po raz pierwszy szkocki lekarz, James Braid. Braid posłużył się greckim określeniem snu -hypnos. Dość niedawne wprowadzenie pojęcia "hipnoza" nie świadczy o tym, że samo zjawisko sztucznego snu ma także krótką historię. Wręcz odwrotnie - hipnotyzm jest stary jak świat. Ludzkość korzystała z niego - nieświadomie i świadomie - do poskramiania złych mocy, uzdrawiania, wtajemniczania w sekretne obrzędy, spajania własnej społeczności, podwyższania autorytetu władzy i poniżania wrogów. Miał hipnotyzm swoją starożytną nazwę - me-khenesis - co oznaczało "zdjęcie odpowiedzialności". Rozumiane w tym sensie, że jedna z osób seansu przejmowała na siebie moc wpływania na pozostałe osoby lub jednego partnera. Ponad 20 i więcej wieków temu zaobserwowano i zrozumiano, że niektórzy ludzie mają wrodzoną siłę psychiczną panowania nad innymi (charyzmę) lub potrafią się tej siły nauczyć. Do XIX wieku (naszej ery) nie rozumiano jednak, na czym ta siła polega. Do połowy XX wieku nie przypuszczano, że oddziaływanie mentalne drugiego człowieka, np. hipnotyzera, może także zmieniać fizjologię osoby, na którą się oddziałuje sztucznym snem lub jego rozmaitymi odmianami, zwanymi odmiennymi stanami świadomości.

W czym może pomóc hipnoza?

· LECZENIE chorób psychosomatycznych, zaburzeń psychoseksualnych, oziębłości, nerwic, leków, stresów, depresji, tiki, bezsenność, napięcia emocjonalne, zaparcia, bruksizm, moczenia nocnego u dzieci, nadciśnienia tętniczego, astmy oskrzelowej, bólów niewiadomego pochodzenia, bólów kręgosłupa i innych.

· WZMACNIANIE procesu leczenia i uzdrawiania w celu zmobilizowania sił obronnych organizmu.

· USUWANIE bólu po przebytych chorobach, zabiegach, wypadkach oraz bólu niewiadomego pochodzenia o podłożu nerwowym, psychicznym.

· UWALNIANIE z nałogów alkoholu, tytoniu, narkotyków, hazardu, komputeromanii, kleptomanii, seksomanii i innych - wraz z usuwaniem przyczyn.

· REDUKCJA zaburzeń odżywiania poprzez wpływ na nadwagę, otyłość, bulimię i anoreksję - włącznie z usuwaniem przyczyn.

· WZMACNIANIE pamięci, koncentracji i procesu efektywnego uczenia się - doskonalenie umiejętności łatwego wypowiadania się, zmniejszanie tremy egzaminacyjnej, tremy przed zgromadzeniem, doskonalenie umiejętności przemawiania na wystąpieniach publicznych i estradowych.

· PRZYPOMINANIE zapomnianych sytuacji i rzeczy w hipnozie, traumatycznych przeżyć, wypadków, zdarzeń wywołanych przyczyną zewnętrzną, zapomnianych wskutek amnezji, utraty przytomności itp.

· ZAPOMINANIE nieprzyjemnych przeżyć i sytuacji życiowych, zdarzeń, nieprzyjemnych zawodów miłosnych, traumatycznych przeżyć itp.

· ZWIĘKSZANIE sprawności seksualnej, usuwanie przyczyn zahamowań seksualnych, oziębłości, stymulacja zaburzeń o podłożu nerwicowym, psychicznym.

· WZMACNIANIE systemu odpornościowego, silnej woli życia, chęci powrotu do zdrowia, poczucia wiary w siebie, wyzwolenie optymizmu i pozytywnego myślenia i działania.

· ANALGEZJA - znieczulenie bólów czasowych, trwałych w formie przytłumionego bólu, wywołanie niewrażliwości na ból w czasie zabiegów na organizmie.

· REGRESJA wieku, cofanie pamięcią w wstecz do dzieciństwa w celach terapeutycznych.

· REGRESJA - reinkarnacja w celach terapeutycznych i poznawczych; cofanie wstecz w inny wymiar.

· PROGRESJA wieku - wywoływanie przyszłości, tzw. jasnowidzenie w hipnozie.

Hipnoza jest dziedziną samodzielną nie jest częścią medycyny czy psychologii. Można ją natomiast wykorzystać w medycynie przy analgezji, katalepsji. Jest też znakomitym narzędziem terapeutycznym z zachowaniem wszystkich działań psychologicznych. Ma też wiele zastosowań w innych dziedzinach np. sporcie, edukacji, polityce, kryminalistyce, marketingu, a nawet w pokazach estradowych, które są znane wielu osobom z telewizji. Dlatego osoby poddające się terapii hipnozą często oczekują, że będą zachowywały się dziwnie i nie będą wiedziały co się z nimi dzieje. Tak bywa tylko na estradzie, gdzie hipnotyzer wykorzystuje różne inne techniki ogłupiające człowieka, włącznie z iluzją i ośmieszeniem, ale w celach pokazowych i zabawowych.
Hipnoza lecznicza opiera się na trzech ważnych procesach: relaksacji, koncentracji, i sugestii. Relaks otwiera myśli i utajoną pamięć, koncentracja pozwala "wyłowić" źródło problemu, afirmacja to forma psychicznego leku. Pomaga w wyobrażaniu sobie stałej pozytywnej zmiany. Przeniesienie wyobraźni pacjenta w ulubione miejsce pomaga w relaksie, gojeniu się ran ciała i duszy.
Hipnoza to forma bezpiecznej umowy między terapeutą i pacjentem. Terapeuta wprowadza pacjenta w kontrolowany sen. Pacjent odłącza się od rozpraszających bodźców zewnętrznych i koncentruje na swoim wnętrzu - konfliktach, doznaniach, lękach. Słucha poleceń terapeuty, i które pozwalają głębiej wejść w trans, utrzymać go przez odpowiednią ilość czasu i bezlękowo dojść do źródła a schorzenia czy problemu. Potem pacjent zostaje powoli, jakby naturalnie rozbudzony. Jest już jednak uzbrojony w siłę, wzmocnioną zdrowotnymi afirmacjami terapeuty.
Hipnoterapeuta jest formą nie narzucającego się autorytetu, jest osobą kierującą (a właściwie tylko ukierunkowującą myśli ku nadziei i pozytywnemu rozwiązaniu), podaje pomocną dłoń w kryzysie. To naturalna, nieprzymuszona forma psychoterapii. Daje ona odporność na ból fizyczny, ale także ten, który uważamy za "ból psychiczny". Do uzyskania efektów zdrowotnych potrzebne jest tylko minimalne zaufanie pacjenta.
Hipnoterapeuta nie może do niczego zmusić, może wskazać drogę do poprawy sytuacji.
Terapeuta może nauczyć pacjenta przewidywać z góry potencjalne sytuacje stresowe i przygotować się na nie, co łagodzi z pewnością stany nasileń schorzeń psychosomatycznych. Rozwija wyobraźnię, zmniejsza lęk przed nowymi sytuacjami. Zadaniem hipnozy jest wzbudzenie woli wyzdrowienia, mocy samoleczenia, siły na poznanie, oszacowanie i samodzielną walkę z problemami. To także - w dalszej perspektywie -nauka osobistego treningu autogennego, własnej modlitwy uspokajającej..
Dr Andrzej Kaczorowski jest również takim hipnotyzerem, ale jego działanie ma na celu pokazanie osobom zainteresowanym jak można połączyć hipnozę estradową z terapeutyczną. Pokazując ją bliżej zapoznaje ludzi z hipnozą, ażeby przestali się jej bać.
Hipnoza jasnowidząca (prekognicyjna) dąży do przewidywania pewnych wydarzeń. Marzenia, fantazje i sny, które w czasie seansu snujemy, dają znać o naszych silnych potrzebach, pragnieniach, a nawet więcej -obiektywnie potrafimy w nich oszacować swoje szansę. W snach następuje interesujący wybór między różnymi drogami rozwiązań, drogami, których realna samokontrola nie dopuściłaby i... w ten sposób jaźń często pozbawia nas jeszcze jednego wyboru z wielu możliwości
Hipnoza regresyjna to zmiana kontroli pamięci, a raczej inne jej postrzeganie i wykorzystanie. Zapisane wspomnienia z naszego wcześniejszego życia można przypomnieć i złagodzić. Inne zmysły się wyłączają, zaczyna działać jakby nowy szósty zmysł, który wspomagany jest przez terapeutę. Nabywamy umiejętności godzenia sprzeczności, harmonizowania myśli, pozbywamy się obsesji, jest to forma rady: jak uspokoić wspomnienia, które zaburzają nasze codzienne życie.

Więcej informacji:
Gabinet Hipnozy i Hipnoterapii
tel. 0601 997 017, www.hipnoza.wroclaw.pl

 
następny artykuł »