Start arrow Reiki, Masaże, Kręgarstwo terapeuta Ryszard Staśkiewicz
Reiki, Masaże, Kręgarstwo - terapeuta Ryszard Staśkiewicz PDF  | Drukuj |  Email
Terapeuta Ryszard Staśkiewicz 695 28 27 29 www.zdrowie.natura-reiki.pl

* BIOENERGOTERAPIA * REIKI * ŚWIECOWANIE USZU * MASAŻE: RELAKSACYJNY, ENERGETYCZNY KLASYCZNY CHIŃSKI * * KRĘGARSTWO

Masaż kręgosłupa z zabiegiem kręgarskim NERWOBÓLE KRĘGOSŁUPA, WADY POSTAWY, BÓLE: GŁOWY , KARKU, BIODER, KOŃCZYN, RWA KULSZOWA, PORAŻENIA, MIGRENY

Kręgarz, czyli chiropraktyk na początku wizyty powinien wysłuchać chorego, zobaczyć dostarczone mu zdjęcia Rtg, rezonansu magnetycznego, opierając się na szczegółowej analizie symptomów i badaniu fizykalnym stawia wstępne rozpoznanie. Podstawowym rodzajem badania jest badanie dotykiem kręgosłupa i stawów wzdłuż przebiegu kręgosłupa. Pomaga to wykryć zmniejszoną ruchomość w niektórych stawach, co sugeruje głębiej leżące zaburzenia w ich mechanice. Celem terapii jest usunięcie przyczyn choroby, a nie tylko złagodzenie odczuwanych przez chorego dolegliwości.
Dopiero po ustaleniu rozpoznania można rozpocząć leczenie. Jego celem jest przywrócenie prawidłowych cech biomechanicznych kręgosłupa i stawów. Dzielimy je na: statyczne: ustawienie kości, jak i dynamiczne: poprawienie - przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu. Można to osiągnąć przez nastawienie stawów kręgosłupa, oraz uwolnienie przykurczy mięśniowych i więzadłowych.
Kręgarz w czasie swojej pracy stosuje odpowiednią technikę nastawiania indywidualnie dobraną dla każdego pacjenta określa moc, głębokość i miejsce przyłożenia wywieranego ucisku. Najczęściej kładzie dłoń nad, lub obok wyrostków kolczastych, poprzecznych, lub stawami kręgów i wywiera nacisk na wybrane miejsce z odpowiednio dobraną siłą. Opanowanie technik manualnych wymaga dużej wiedzy, talentu i wielkiego wyczucia.
Większość pacjentów cierpi na bóle dolnej części kręgosłupa. Niektórzy skarżą się tylko na niewielki ból w okolicy lędźwiowej, inni na silne bóle krzyża promieniujące do nóg: tak z przodu , jak i z tyłu uda. Jeszcze inni przychodzą z ciężkimi objawami tzw. wypadniętego dysku. Kręgi piersiowe, jak i szyjne też potrafią bólem przypomnieć o swoim istnieniu. Ograniczony ruch głową, jak i usztywnienia także są przyczyną wizyty u kręgarza. Im szybciej uraz jest wychwycony i ustawiony przez kręgarza, tym szybszy mamy powrót do zdrowia. Objaw ,,kłapania stopą" przy rwie kulszowej można usunąć, lecz gdy pozostawi się to schorzenie bez pomocy, to nie odzyskamy pełnej władzy w tej nodze.
Zwyrodnienia stawów biodrowych chiroterapeuta rozpoznaje i jest w stanie zmniejszyć ból i zwiększyć ruchomość stawów. Niestety duże zmiany wymagają leczenia operacyjnego.
Często dolegliwości są związane z rodzajem wykonywanej pracy, postawie w czasie jej wykonywania, zbyt długim staniem, siedzeniem, złą techniką w czasie dźwigania ciężkich przedmiotów, jak i z pozycją ciała w czasie wypoczynku. Wiele osób siedzi w skręconej pozycji, lub na nodze, co także źle wpływa na staw biodrowy i dokrwienie obciążonej nogi.
Wielu chorych trafia do chiroterapeuty, kierując się informacjami od innych pacjentów, a co obserwuję w mojej praktyce, także często są kierowani przez lekarzy. Dla dobra pacjenta terapeuta powinien współpracować z medycyną konwencjonalną. Niestety nie wszyscy lekarze chcą współpracować z kręgarzami. A szkoda, bo czas powrotu do zdrowia po wizycie u kręgarza jest krótszy, niż poddawanie się miesiącami terapii konwencjonalnej, przyjmowanie leków przeciwbólowych, co pomaga w walce ze skutkami, lecz niewiele z przyczynami choroby.
Zawsze jednak konieczna jest dokładna kontrola stanu zdrowia

Wiele dolegliwości wynika z mechanicznego ucisku na nerwy wychodzące z kręgosłupa. Manipulacje na danym odcinku wpływają na zmniejszenie tego ucisku. Ulgę i obniżenie stopnia bólu możemy odczuwać po pierwszej wizycie. Cięższe przypadki chorobowe ulegają poprawie po serii zabiegów. Ich liczba zależy od rodzaju, zaawansowania i czasu trwania choroby, a także od ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Często dobry wynik można osiągnąć tylko przy czynnej pomocy osoby chorej, wymagając od niej zmiany sposobu odżywiania, zmniejszenia masy ciała, ćwiczeń wykonywanych dodatkowo w domu. Manipulacje na kręgosłupie pomagają usunąć ucisk na nerwy i napięcia mięśniowe co także eliminuje zaburzenia w obszarze różnych narządów.

oraz ścisła współpraca między leczącymi.

* REIKI - Energia która leczy

Reiki - energia życia , metoda dzięki której można uzyskać wewnętrzną

i zewnętrzną równowagę i harmonię.

Wyrównuje energię. Doenergetyzowuje organizm. Relaksuje i uspokaja

Przyśpiesza gojenie, wspomaga leczenie chorób, takich jak: nerwobóle, kolki, migreny, infekcje górnych dróg oddechowych i moczowych. Pomaga w depresji, wycisza i uspakaja.

* BIOENERGOTERAPEUTA

- pracuje w ciele fizycznym i duchowym

- diagnozuje i likwiduje bloki energetyczne

- diagnozuje i usuwa zaburzenia energetyczne w ciałach subtelnych

* ŚWIECOWANIE USZU

- fantastyczne rezultaty w oczyszczaniu uszu, zatok, poprzez delikatne usuwanie nadmiaru woskowiny, jak również lokalną aktywację limfy i procesów metabolicznych.

Wskazane przy:

zakłóceniu krążenia bólach głowy

szumach w uszach migrenach

reguluje ciśnienie dzwonieniu w uszach

zapaleniu zatok nieżycie nosa.

Bioenergetyczna stymulacja energii- cyrkulacji prądów energetycznych powoduje energetyczne ożywienie w przypadkach osłabienia słyszalności,

Powoduje również efekt uśmierzanie drażliwości i stresów

* MASAŻE: RELAKSACYJNY, ENERGETYCZNY , KLASYCZNY

KAMIENIAMI , BAŃKĄ CHIŃSKĄ, CHIŃSKI

- metodą leczniczą jest zabieg fizjoterapeutyczny, który w swej klasycznej formie polega na wykonywaniu rękoma specjalnych chwytów: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja, wałkowanie, wyciskanie ciała.

n.p. Masaż klasyczny pobudza mięśnie skórę, układ krążenia. Wspaniale oddziaływuje na układ nerwowy, likwidując stres, przywraca właściwy rytm serca, uspakaja i wycisza.

Masaż w zależności od rodzaju i zastosowania może mieć cele:

lecznicze, relaksujące, likwidujące ból, odchudzające czy pobudzające.

świecowanie uszu i masaże wykonywane rękoma bioenergoterapeuty

dodatkowo wnoszą wszystkie elementy BIOENERGOTERAPII

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »